گزارش مختصر رویداد ۱۸ام مهرماه باهدف اطلاع و شناخت مجموعه ها از ظرفیت های یکدیگر، طرح پیشنهاد همکاری مبتنی بر نیاز و یا فرصت های موجود جهت شکل گیری همکاری های بین سازمانی:

۱٫ برنامه با اقامه نماز ساعت ۱۲ آغاز شد.
۲٫ پس از صرف نماز و پذیرایی ارائه مجموعه ها (هر مجموعه به طور متوسط، ۴ دقیقه) آغاز شد.

آشنایی مختصر با مجموعه های ارائه دهنده در برنامه:

 • آنابیز (anabizz.com)
  آنابیز ، پلتفرم آنلاین ارائه خدمات سریع، صحیح و دقیق توسط برترین آزمایشگاه های کشور
  در پلتفرم جامع آزمایشگاهی آنابیز، شما می توانید با ثبت نام در سایت در بین مجموعه ی گسترده ی آزمون های موجود، آزمون مورد نظر خود را جستجو کنید، آزمایشگاه هایی که آن آزمون را ارائه می دهند ،مشاهده و مقایسه نموده و از بین آنها انتخاب نمایید.پس از پرداخت آنلاین و ارسال نمونه و دریافت آن توسط آزمایشگاه انتخابی، آزمایشگاه نمونه را آنالیز می کند و نتایج را به صورت آنلاین در اختیار شما قرار می دهد.
 • رایوان (raiwan.ir)
  با رایوان مسیر نیاز الکترونیکی و کنترلی خود را از مبدا ایده تا مقصد محصول نهایی و تولید انبوه، راحت، سریع و با اطمینان کامل بپیمایید.
 • بومرنگ (boomerangtt.com)
  شبکه خدمات نوآوری بومرنگ به منظور تسهیل روند تجاری سازی و تبادل فناوری، با جمع آوری اطلاعات و ایجاد ارتباط بین عرضه کنندگان فناوری (شامل مخترعین، شرکت های دانش بنیان، نخبگان، دانشگاه ها، پژوهشگاه ها و ….) و متقاضیان فناوری ( بنگاه های صنعتی، معدنی، کشاورزی و معدنی، سرمایه گذاران حقیقی و حقوقی، شرکت های سرمایه گذاری خطرپذیر و …) زمینه مناسب تعامل بین طرفین را فراهم می آورد.
 • دانشکار (daneshkar.net)
  از کاراموزی تا کارآفرینی
  دانشکار تمرکز خود را بر روی بحث کارآموزی و کارورزی قرار داده است، تا از این طریق کارجویان با حضور داوطلبانه در شرکت‌ها توسط خود کارفرمایان و متناسب با نیازهای روز صنعت کشور مهارت لازم را آموخته و سپس به کار گرفته شوند.
 • آساانرژی (asaenergyco.com)
  نیروگاه‌های خورشیدی خانگی راهکاری نو برای کسب درآمدی پایدار
  شرکت آتیه‌سازان انرژی سبز فعال در زمینه مشاوره، طراحی و پیاده‌سازی نیروگاه‌های خورشیدی و با نام تجاری آسا انرژی فعالیت می‌نماید.
 • آشکار پرتوپویا (ade1tec.com)
  پرتو ها حرفه ما و آشکاری سازی آنها دانش ماست.
  شرکت دانش بنیان آشکار پرتو پویا با هدف تولید دانش و فناوری های پیشرفته در زمینه آنالیز عنصری، آشکار سازی پرتو ی و تجهیزات اکتشافی مواد معدنی و نفت بر مبنای دانش، تجربه و خلاقیت جمعی از دانشمندان، محققین، مخترعین و صنعتگران پرشور ایرانی در پارک علم و فناوری امام خمینی (ره) مشغول به فعالیت است.
 • پارس فوم کات (parsfoamcut.com)
  هنر لمس ایده ها
  گروه خدماتی پارس فوم کات ارایه دهنده خدمات جدید و جامع نمونه سازی سریع در ابعاد بزرگ. پارس فوم کات از اینکه جامعه طراحان صنعتی، معماران و مجسمه سازان، آن را به عنوان بازوی اجرایی خود انتخاب می کنند به خود می بالد و به مسولیت های سنگین خود در برابر این اعتماد سرسختانه پایبند است
 • ایمن موج طوس (securitywave.ir)
  دیوار دفاعی فروشگاه شما
  شرکت ایمن موج اقدام به طراحی و تولید گیت های ضد سرقت فروشگاهی و تجهیزات وابسته با اخذ استاندارد کیفیت اروپا CE و استانداردهای مدیریت نموده است. این شرکت جز معدود تولیدکنندگان گیت های فروشگاهی کلاس AM با فرکانس کاری ۵۸ کیلوهرتز می باشد.
 • آرمان رایان شریف (armansoft.ir)
  هوش مصنوعی تخصص ماست
  پیشرو در زمینه پردازش تصویر، ویدئو، زبان طبیعی، گفتار و داده‌کاوری مبتنی بر فناوری بومی هوش مصنوعی
 • گروه مهندسی افق (ofogheng.ir)
  گروه مهندسی افق یک کنسرسیوم شامل سه شرکت مهندسی است. این سه شرکت در سه زمینه طراحی و ساخت قطعات مکانیکی و سازه های بزرگ فلزی ، کامپوزیت های پلیمری و طراحی و ساخت بردهای الکترونیکی فعالیت می کند.
  ما به دنبال توسعه کامپوزیت های جدید در صنعت، با تمرکز بر حوزه های ورزشی، سازه ها، لوازم توانبخشی، تجهیزات حمل و نقل هستیم.
 • زیست بوم مجازی درسا (dorsafamily.ir)
  زیست‌بوم مجازی درسا از اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۳ با هدف ترویج «دانایی، رشد، سرگرمی و اینترنت پاک» در بین کودکان و نوجوانان آغاز به کار کرد. سرویس‌های اصلی درسا شامل: درسابازار (بازار اندرویدی کودک و نوجوان) دنیای درسا (برنامک نظارت والدین) درساگرد (جستجوگر ویژه نوجوان) پرسا (سامانه پرسش و پاسخ درباره فضای مجازی) سیم‎کارت درسا و اینترنت پاک است.
 • پدیده فناوران هوشمند کهربا (kahrobatech.com)
  شرکت پدیده فناوران هوشمند کهربا، فعال در زمینه طراحی، نمونه سازی، سفارشی سازی و تولید انواع درایو الکتروموتورهای تک فاز و سه فاز و محصولات کنترل حرکت
 • صندوق توسعه فناوری های نوین
  «صندوق توسعه فناوري هاي نوين»، از جمله صندوق هاي غيردولتي پژوهش و فناوري است كه به منظور ايجاد زمينه هاي مشاركت و سرمايه گذاري بخش غيردولتي و حمايت كمي و كيفي از فعاليتهاي پژوهشي كاربردي- توسعه اي و فناوري و همچنين ارائه خدمات مالي ويژه و منحصر به فرد به كارآفرينان متخصص و نوآوران با حمايت دولت و پارك فناوري پرديس مستند بر ماده ۱۰۰ قانون برنامه سوم توسعه كشور (مكرر در ماده ۴۵ قانون برنامه چهارم توسعه) و بر اساس مجوز كارگروه مربوطه، در سال ۱۳۸۶ تاسيس گرديد.
  سهامداران اين صندوق عبارتند از:
  – وزارت علوم، تحقيقات و فناوري
  – پارك فناوري پرديس رياست جمهوري
  – شركت كارآفريني و فناوري ايران
  – موسسه توسعه فناوري نخبگان
  – موسسه توسعه علم و فناوري ايرانيان
 • صنایع فرسام الکترونیک هیراد کیان (sahirad.com)
 • توسعه صنعت نمایشگاه و رویداد (ایران اکسپو) (irantsn.com)
 • نفتان پایش
 • ایران کوین ۲۴
 • یوتاب توان فناوران
 • گروه شرکت های ماندگار
 • مبناپژوهان فناوری های نوین آتیه

۳٫ جناب آقای دکتر صاحبکار “ریاست محترم کارگروه ارزیابی و تشخیص صلاحیت شرکت های دانش بنیان و نظارت بر اجرا” به توضیح سرفصل های زیر پرداختند:
http://daneshbonyan.isti.ir
الف. پیشخوان مشاوره رایگان برای کسب و کارها دانش بنیان/فناور
ب. معافیت شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان/فناور از پرداخت حق بیمه قراردادها (بخشنامه ۱۴/۱۲ سازمان تامین اجتماعی)
ج. تسهیلات گمرکی
د. استقرار در کاربری مسکونی شهر تهران
ه. تسهیلات نظام وظیفه نیروهای شاغل در شرکت های دانش بنیان/فناور در دو قالب:
پروژه جایگزین خدمت (در دستگاه های دفاعی و دولتی)
امریه در شرکت دانش بنیان/فناور

۴٫ در پایان شرکت ها به طرح مسائل خود پرداختند.